Нерухомість оточення Едуарда Ставицького. Дев’ять місяців після обшуків

Нещодавно старший помічник генпрокурора Валерій Карпунцов написав, що 2 жовтня ГПУ наклала арешт на будинок екс-прем’єра Миколи Азарова на вулиці Звіринецькій в Києві. Це одразу наштовхнуло на думку: а що ж сталось із житлом інших топ-чиновників епохи Януковича? Першим на згадку прийшов екс-міністр енергетики Едуард Ставицький, відомий своєю любов’ю до коштовностей та нерухомості в центрі столиці.

Наприкінці березня 2014-го міністр внутрішніх справ Арсен Аваков похвалився, що ГПУ та УБОЗ провели обшуки в “місцях проживання” Ставицького, де вилучили кілограми золота та купу готівки. Слідчі лишали за собою опломбовані двері квартир, а тому здавалось, що все майно під надійним контролем правоохоронців.

Отримані з Реєстру речових прав на нерухоме майно дані показують, що Генпрокуратура заарештувала ряд квартир у столиці, власниками яких є родичі першого ступеня – дружина та син Едуарда Ставицького. Поки я знайшла п’ять арештованих квартир, які записані на Олену та Станіслава Ставицьких. Думаю, насправді їх має бути більше, адже реєстр наразі видає обмежену інформацію. Водночас ця доля оминула деякі інші помешкання – зокрема, нерухомість, що була чи й досі записана на тещу екс-міністра Валентину Ушакову. І якщо дані в реєстрі відповідають дійсності, то деякі об’єкти у другій половині 2014-го навіть встигли змінити своїх власників.

Одразу зазначу, що в більшості витягів із реєстру вказано тільки актуального власника. Відповідно, часто не можна побачити, на кого майно було записано раніше – членів родини Ставицького, третіх осіб чи якусь компанію. Наскільки я розумію, в деяких випадках проблема з арештом полягає саме в тому, що квартири не записані на родичів першого ступеня. Водночас, якщо слідчі проводили там обшуки, то у них мали бути якісь докази пов’язаності квартир та будинків зі Ставицьким.

Це – сходовий майданчик в Пасажі на Хрещатику. Раніше мешканці будинку розповідали, що родина Ставицьких володіла цілим поверхом в одному з під’їздів. Певно, така ж інформація була і в слідчих, які в березні 2014-го провели обшук в усіх трьох помешканнях. [відео 1, відео 2]

Наприкінці 2000-х квартирами № 30-31 володіла близька до екс-глави Партії зелених Володимира Костеріна фірма “Медіа Проект Плюс”, але хто саме був власником в 2013-2014 роках, мені наразі невідомо. Як казали сусіди, найчастіше на цьому поверсі можна було побачити тещу Ставицького. Тепер же принаймні одній квартирі (а саме №31) навряд загрожує арешт. Відповідно до запису в реєстрі, в грудні 2014-го її власницею стала Юлія Лаута. Так звати подругу/дівчину сина Ставицького, яка неодноразово на камеру заявляла про давнє знайомство із ним [відео].

Іншою квартирою в Пасажі (№78), де ще на початку 2014-го була прописана дружина міністра Олена, як виявилось, володіє компанія “Еліт-Рент”. До речі, ця фірма має у власності й одну з квартир на бульварі Дружби Народів, 14-16: у цьому будинку правоохоронці знайшли дорогоцінності міністра. Власник “Еліт-Рента” ховається за шотландською фірмою, однак директор та підписант компанії Сергій Пушкаренко і Володимир Дроботя виявились давніми знайомими родини екс-міністра. Пушкаренко, наприклад, ще й певний час очолював відомий “Голден Деррік”.

dc7aa52-stav26.jpg.pagespeed.ce.PomqzmTlQ005NAwt_Pz-Будинок біля Ботанічного саду на Дубенській 14 був оформлений на Валентину Ушакову, яку називають тещею екс-міністра. З жовтня 2014-го власником будівлі стала кіпрська MAGAVENIA INVESTMENTS. До речі, ця ж кіпрська компанія нещодавно стала і засновницею фірми “Актив капітал груп”, якою раніше володіла Ушакова. Директором “Актив капітал груп” і досі лишається батько екс-міністра Анатолій Ставицький.

Цікаво, що власницею MAGAVENIA INVESTMENTS є інша компанія – SYKON HOLDINGS LTD, яка “прославилась” в українських ЗМІ після статті “Сімейно-касовий апарат“.

a82a749-foto-2.jpg.pagespeed.ce.xbCpqmwwd-pNkJKD_6XK

Офісний центр на Шота Руставелі 31-Г – це справжнє гніздо фірм Ставицьких, яке раніше в базі Державної архітектурно-будівельної інспекції було записане на дружину міністра. За даними реєстру, з жовтня 2014-го будинком володіє кіпрська N.A. WELIDARA LIMITED.

П’ять арештованих помешкань, які я поки знайшла – це одна з квартир у Пасажі і три квартири на бульварі Дружби Народів Олени Ставицької, а також помешкання сина екс-міністра на Богдана Хмельницького. Житло арештували лише в жовтні 2014-го – більше, ніж через півроку після обшуку.

У галереї – документи до теми.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s