ПОДАЛІ ВІД «ТАНТАЛІТА»

Нещодавно Сергій Лещенко написав про те, що в Євросоюзі можуть зняти санкції проти нардепа Сергія Клюєва. Для того ж, аби санкції не зняли, Україна має пред’явити йому підозру за економічні злочини (на що надій поки мало, зважаючи на нещодавню заяву Яреми).

Особисто мені Клюєв-молодший найбільше запам’ятався пафосною купівлею компанії “Танталіт” в 2013 році. На прес-конференції він заявив, що має сплатити 146 мільйонів гривень. “Для мене це комерційний проект. Я бачу, що на сьогодні там створена значна інфраструктура”, – заявляв нардеп, наголошуючи, що планує розбудувати в Нових Петрівцях елітне котеджне містечко.

Клюєв справді перераховував мільйони на рахунок “Танталіта” – принаймні, про це свідчать документи, знайдені в Межигір’ї членами YanukovychLeaks. Однак невдовзі Янукович втік зі своєї розкішної резиденції, а сам Клюєв, вочевидь, зрозумів, що “Танталіт” став для нього “валізою без ручки”. А тому, мабуть, вирішив пошвидше позбутись статусу засновника скандального підприємства. Зараз ви не побачите прізвища Клюєва в витягу про засновників “Танталіта”. Офіційно власниками підприємства на сьогодні є юрист Олександр Приймак із внеском у розмірі 44 тисячі гривень – та саме ТОВ “Танталіт” із 146,5 мільйонами.

Олександр Приймак більш відомий як один із юристів фірми “Гєлліос лтд” – вона володіє санаторієм “Джерело” в Пущі-Водиці, а згадки про саму компанію та заплановану реконструкцію будівлі закладу були знайдені в архівах Межигір’я. Олександр коментує купівлю долі в “Танталіті” дуже лаконічно: “Всю інформацію, що мають в реєстрі – більше я не маю права надавати, тому що це комерційна угода, там є пункт щодо комерційної таємниці… Але це правда, була моя вигода комерційна, була сторін, тому таке було прийнято рішення. Більше нічого не можу прокоментувати, можу лише підтвердити”.

Чому іншим співзасновником “Танталіта” є саме ТОВ “Танталіт”? “Це в рамках закону. Це можливо в тому випадку, скажімо так, коли учасник хоче продати всі свої активи, а мається покупець лише на.. конкретний. Тоді так робиться, ніяких порушень немає”, – дещо абстрактно пояснює Приймак.

А Сергій Клюєв тим часом продовжує ходити на засідання Верховної Ради. Видається, що переживати йому і справді нема про що – у ГПУ матеріалів проти нього немає.

Screenshot_41

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s